Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.02.2012, sygn. IPTPP2/443-763/11-2/JN, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-763/11-2/JN

Zastosowanie stawki 0% dla usług pośrednictwa dotyczących transportu międzynarodowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o., przedstawione we wniosku z dnia 7 listopada 2011 r. (data wpływu 15 listopada 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki 0% dla usług pośrednictwa dotyczących transportu międzynarodowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 listopada 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki 0% dla usług pośrednictwa dotyczących transportu międzynarodowego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca w ramach swojej działalności zawiera umowy z zagranicznymi przewoźnikami lotniczymi (Przewoźnicy). W myśl zawieranych umów Przewoźnicy, w ramach posiadanych koncesji, zobowiązują się do wykonania usług transportu lotniczego osób na wskazanych w umowach trasach międzynarodowych. Czynności wykonywane przez Przewoźników obejmują przewóz osób do lub z terytorium Polski i obejmują nie tylko samo udostępnienie Wnioskodawcy samolotów, ale zapewnienie kompleksowej usługi polegającej na transporcie pasażerów.

Jednocześnie, Wnioskodawca zawiera umowy sprzedaży bloków miejsc lotniczych w samolotach obsługiwanych przez Przewoźników. Umowy sprzedaży bloków miejsc lotniczych są zawierane z podmiotami trzecimi, w szczególności biurami podróży (Biura podróży). Na podstawie zawartych umów Wnioskodawca zobowiązuje się do zapewnienia transportu lotniczego dla klientów Biur podróży z wykorzystaniem wcześniej uzgodnionej ilości bloków miejsc lotniczych. Z kolei Biura podróży zobowiązane są do zapłaty ceny, która obejmuje w szczególności: przelot samolotem, utrzymanie i eksploatacje samolotu na płycie lotniska i w hangarze, opłaty za obsługę naziemną samolotu, opłaty za obsługę pasażerów i ich bagażu, serwis pokładowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00