Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.02.2011, sygn. IBPP3/443-895/10/PH, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-895/10/PH

W zakresie opodatkowania energii elektrycznej zużywanej w procesach metalurgicznych, prawa do zwrotu akcyzy od energii elektrycznej wykorzystywanej w tych procesach oraz ustalenia organu podatkowego właściwego dla rozpatrzenia wniosku o zwrot akcyzy zapłaconej od energii elektrycznej w nich zużywanej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 5 listopada 2010r. (data wpływu 19 listopada 2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania energii elektrycznej zużywanej w procesach metalurgicznych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 listopada 2010r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania energii elektrycznej zużywanej w procesach metalurgicznych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest producentem żeliwnych tarczy hamulcowych wykorzystywanych w przemyśle samochodowym. Pierwszym etapem produkcji tarcz jest przygotowanie żeliwa o wymaganym przez nabywców tarcz składzie chemicznym z odpowiednich składników stopowych. Żeliwo przygotowywane jest w piecach indukcyjnych, w których przebiega kluczowy dla produkcji tarcz proces metalurgiczny topienia zaczynu metalowego segregowanego (zimny wsad) wraz z dodatkami żelazostopów. Piece indukcyjne zasilane są energią elektryczną i są wykorzystywane wyłącznie w opisanym powyżej procesie metalurgicznym, tj. w celu przetwarzania materiału wsadowego wraz z żelazostopami w żeliwo.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00