Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.10.2009, sygn. ILPP2/443-970/09-2/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-970/09-2/AD

Czy w opisanym przypadku nakłady inwestycyjne spełniają definicję świadczenia usług a ich odsprzedaż stanowi odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, które należy udokumentować fakturą VAT oraz kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku VAT z tytułu sprzedaży nakładów inwestycyjnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o., przedstawione we wniosku z dnia 24 lipca 2009 r. (data wpływu 27 lipca 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania zbycia nakładów inwestycyjnych, ich dokumentowania oraz momentu powstania obowiązku podatkowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 lipca 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania zbycia nakładów inwestycyjnych, ich dokumentowania oraz momentu powstania obowiązku podatkowego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca zajmuje się produkcją części metalowo-gumowych mających zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym. W latach 2002-2008 działalność Spółki prowadzona była na terenie nieruchomości (budynki i grunty) użytkowanych na podstawie umowy leasingu. We wspomnianym okresie Zainteresowany ponosił nakłady inwestycyjne rozbudowując leasingowaną halę produkcyjną oraz budując nieruchomość (halę magazynową) na obcym gruncie należącym do leasingodawcy. W tym okresie Spółka kwalifikowała powyższe nakłady adekwatnie, jako inwestycje w obcym środku trwałym amortyzowane w myśl art. 16j ust. 4 pkt 1 oraz jako nieruchomości wybudowane na cudzym gruncie, które podlegają amortyzacji w myśl art. 16a ust. 2 pkt 2.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00