Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 17 lutego 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-2.440.209.2022.3.IM

WIS Usługa – terapia integracji sensorycznej dla dzieci i młodzieży do lat (…), wykorzystywana w pracy z dziećmi z autyzmem, zespołem Aspergera, zespołem Downa, mózgowym porażeniem dziecięcym, trudnościami w uczeniu się, nadpobudliwością psychoruchową (ADHD) oraz zaburzeniami rozwoju psychoruchowego.

Na podstawie art. 13 § 2a pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2022 r., poz. 2651, z późn. zm.), zwanej dalej Ordynacją podatkową, i art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2022 r., poz. 931, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, po rozpatrzeniu wniosku (…) z dnia 2 listopada 2022 r. (data wpływu 2 listopada 2022 r.), uzupełnionego pismami: z dnia 8 grudnia 2022 r. (data wpływu 8 grudnia 2022 r.), z dnia 3 stycznia 2023 r. (data wpływu 17 stycznia 2023 r.) oraz z dnia 20 stycznia 2023 r. (data wpływu 20 stycznia 2023 r.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.

Przedmiot wniosku: usługa – terapia integracji sensorycznej dla dzieci i młodzieży do lat (…), wykorzystywana w pracy z dziećmi z autyzmem, zespołem Aspergera, zespołem Downa, mózgowym porażeniem dziecięcym, trudnościami w uczeniu się, nadpobudliwością psychoruchową (ADHD) oraz zaburzeniami rozwoju psychoruchowego

Opis usługi: Terapia integracji sensorycznej dla dzieci i młodzieży do lat (…) polega na prowadzeniu przez terapeutę (osobę posiadającą kwalifikacje terapeuty integracji sensorycznej) i wykonywaniu pod jego kierunkiem przez dziecko poddawane terapii odpowiednio dobranych aktywności intelektualnych i ćwiczeń ruchowych stymulujących układy zmysłów. Terapia wykorzystywana jest w pracy z dziećmi z autyzmem, zespołem Aspergera, zespołem Downa, mózgowym porażeniem dziecięcym, trudnościami w uczeniu się, nadpobudliwością psychoruchową (ADHD) oraz zaburzeniami rozwoju psychoruchowego. Zakres i rodzaj wykonywanych czynności wynika z opisu zawartego w diagnozie integracji sensorycznej, decyzji terapeuty oraz potrzeb i możliwości dziecka. Do terapii wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt, taki jak: podwieszane platformy, hamaki, deskorolki, równoważnie, a także materiały różnej faktury do stymulacji dotykowej, materiały do stymulacji wzrokowej, węchowej, smakowej, ćwiczeń intelektualnych. Terapia wykonywana jest na odpowiednio do tego przystosowanej sali, wyposażonej w sprzęt i materiały. Celem terapii integracji sensorycznej jest poprawa funkcjonowania centralnego układu nerwowego i mózgu dziecka, poprawa jego zachowania w sferze motorycznej (kształtuje prawidłowe napięcie mięśniowe i koordynację ruchową), emocjonalnej oraz poprawa umiejętności językowych i poznawczych, a przede wszystkim wpływ na lepszą efektywność uczenia się przez dziecko. Terapia integracji sensorycznej poprawia połączenia synaptyczne centralnego układu nerwowego dziecka, czyli poprawia jakość przesyłania i organizacji informacji odbieranych przez różne jego zmysły.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00