Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.315.2022.1.NS

Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży asortymentu sklepu internetowego.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

19 sierpnia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 19 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży asortymentu sklepu internetowego, tj. akcesoriów samochodowych.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Z wykształcenia jest Pan programistą. Prowadzi Pan jednoosobową działalność gospodarczą i jest Pan „Vatowcem”. Przeważająca część Pana działalności jest związana z oprogramowaniem (PKD 62.01.Z).

Aktualnie stworzył Pan dodatkowo sklep internetowy i prowadzi Pan w tym zakresie sprzedaż tylko i wyłącznie online akcesoriów samochodowych na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.

Sprzedaż nie dotyczy czynności wymienionych w § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 grudnia 2021 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2021 r., poz. 2442 ze zm.).

Płatności za zakupione przez potencjalnych klientów towary, są dokonywane przez system płatniczy online, platformę (…) lub za pobraniem przez firmę kurierską, z którą została zawarta umowa. W tym miejscu podkreśla Pan, iż w przypadku płatności za pobraniem, kwoty od kuriera za pobraniem są wpłacane na konto firmowe (tj. po dostarczeniu towaru przez kuriera następuje pobranie zapłaty przez kuriera od klienta, a następnie wpłata tych środków na rachunek firmowy podatnika, czyli Pana). Klient może dokonywać zakupu towaru również za pośrednictwem systemu (…) (platforma (…)). Tym samym wszystkie zestawienia, czy to wpłat kwot dokonywanych za pośrednictwem systemu płatniczego online, czy też od kuriera, czy za pośrednictwem platformy (…) pozwalają Panu na bezproblemową identyfikację każdej transakcji, odbiorcy towarów, a także konkretnego zamówienia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00