Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.367.2022.2.RST

Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, miejsce opodatkowania usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

22 lipca 2022 r. wpłynął za pośrednictwem ePUAP Państwa wniosek z 19 lipca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy nieposiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, miejsca opodatkowania usług oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem przesłanym za pośrednictwem ePUAP 30 września 2022 r. Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawczyni (Spółka) jest spółką prawa niemieckiego z siedzibą w (…). Specjalizuje się w produkcji części do pojazdów silnikowych.

Wnioskodawczyni jest następcą prawnym spółki A. która była spółką komandytową prawa niemieckiego. W związku z wystąpieniem z A. jej komplementariusza pod koniec 2021 r., byt prawny tego podmiotu został zakończony bez likwidacji. Wobec tego na podstawie art. 738 niemieckiego kodeksu cywilnego wszystkie aktywa i pasywa zostały przejęte przez Wnioskodawczynię jako jedynego pozostałego wspólnika (komandytariusza) A. Na zasadzie sukcesji generalnej Wnioskodawczyni wstąpiła w prawa i obowiązki z tytułu umów zawartych wcześniej przez A., w tym umów zawartych z podmiotami polskimi, tj. podmiotem powiązanym B (którego Wnioskodawczyni jest jedynym udziałowcem) oraz polskimi podmiotami nabywającymi towary od Wnioskodawczyni.

Współpraca Wnioskodawczyni z podmiotem powiązanym B. (Usługodawca) prowadzona jest w oparciu o dwie umowy, tj. Umowę ramową i Porozumienie w sprawie zapewnienia jakości serii, które stanowi kontraktowe uzgodnienie ramowych warunków i procesów technicznych, logistycznych oraz organizacyjnych pomiędzy stronami.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00