Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.213.2022.2.AP

Możliwość rozliczenia w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych świadczonych usług według stawki 3%.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

17 lutego 2022 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości rozliczania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych świadczonych usług według stawki 3%. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 15 kwietnia 2022 r. (wpływ 15 kwietnia 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Prowadzi Pan działalność gospodarczą, której głównym przedmiotem jest sprzedaż hurtowa wyrobów farmaceutycznych i medycznych (PKD 46.46.Z). W ramach prowadzonej działalności nabywa Pan od producentów i dystrybutorów towary (wyroby medyczne) w celu ich dalszej odsprzedaży. Sprzedaje Pan towary w stanie nieprzetworzonym, odbiorcom na rynku polskim. Pana odbiorcami są m.in. gabinety lekarskie, przychodnie specjalistyczne, kliniki medyczne, szpitale, hurtownie, sklepy medyczne oraz osoby prowadzące indywidualną praktykę lekarską. Zysk stanowi różnica pomiędzy ceną nabycia towarów od producenta lub dystrybutora i kosztami związanymi z nabyciem (w tym kosztami transportu, ubezpieczenia, magazynowania towarów) a ceną zbycia towarów (ceną, po jakiej zbywa towary swoim klientom). Pobiera Pan od kupujących środki pieniężne na pokrycie kosztów dostawy przesyłki. Wartość pobranej od kupujących opłaty za koszt dostawy zależy od wartości zamówienia. Pobrana kwota może być wyższa od opłaty dla przewoźnika, jednak w większości przypadków kwota ta jest niższa niż opłata dla przewoźnika lub jej nie nalicza. Kwoty otrzymane od kupującego na pokrycie kosztów przesyłki nie są kwotami należnymi Panu z tytułu sprzedaży towarów. Działając jako pełnomocnik, zobowiązany jest Pan do przekazania otrzymanych kwot na rzecz firmy kurierskiej, w zamian za świadczone na rzecz klientów usługi dostawy. Nie świadczy Pan usług pośrednictwa w handlu i nie prowadzi działalności komisowej. Nie prowadzi także apteki. Przychody z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej nie przekroczyły w 2021 r. równowartości 2 000 000 euro.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00