Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 31 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.841.2021.2.ALN

brak obowiązku stosowania przez Państwa oznaczenia „TP” w ewidencji sprzedaży w JPK_V7

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

27 października 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 27 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku obowiązku stosowania przez Państwa oznaczenia „TP” w ewidencji sprzedaży w JPK_V7 . Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismami z 24 stycznia 2022 r. (data wpływu). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

(ostatecznie doprecyzowanych w uzupełnieniu wniosku).

Gmina (...) (dalej: Gmina lub Wnioskodawca) jest zarejestrowana na potrzeby podatku od towarów i usług (dalej: VAT) jako podatnik VAT czynny.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o VAT, dotyczącymi dokumentu elektronicznego, zawierającego ewidencję oraz deklarację podatkową, tj. Jednolitego Pliku Kontrolnego wraz z deklaracją (dalej: również JPK_VAT), Gmina dokonuje odpowiedniej kwalifikacji dokonywanych transakcji, opierając się przy tym na przepisach Rozporządzenia Ministra Finansów, Inwestycji i Rozwoju z dnia 15 października 2019 r. w sprawie szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracjach podatkowych i ewidencji w zakresie podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2019 r., poz. 1988, ze zm., dalej: Rozporządzenie MF).

Wnioskodawca koncentruje się na analizie obowiązku stosowania w JPK_VAT oznaczenia „TP” dla transakcji, w ramach których istnieją powiązania między nabywcą a dokonującym dostawy towarów lub usługodawcą, o których mowa w art. 32 ust. 2 pkt 1 ustawy o VAT. Gmina bowiem, w ramach swojej działalności zawiera i będzie zawierać szereg umów cywilnoprawnych, na podstawie których dokonuje i dokonywać będzie czynności opodatkowanych VAT na rzecz rozmaitych podmiotów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00