Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 2 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.423.2021.1.RD

Określenie okresu rozliczeniowego w którym przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu usług oraz zwrotu zapłaconych odsetek za zaległości podatkowe

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie  art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 3 sierpnia 2021 r. (data wpływu do Organu 11 sierpnia 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie  terminu odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu usług oraz zwrotu zapłaconych odsetek za zaległości podatkowe – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

11 sierpnia 2021 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie terminu odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu usług oraz zwrotu zapłaconych odsetek za zaległości podatkowe.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest spółką prawa handlowego prowadzącą działalność gospodarczą oraz zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT).

Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń, pośredniczenia przy zawieraniu umów, na których podstawie następuje uzyskanie członkostwa w funduszu emerytalnym, który będzie prowadzić indywidualne konto emerytalne lub indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego a także pośrednictwa w zawieraniu umów o zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi pomiędzy podmiotami zatrudniającymi a dobrowolnymi funduszami emerytalnymi.

W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, Spółka nabywa usługi niematerialne (dalej: Usługi) od zagranicznych dostawców posiadających siedzibę działalności gospodarczej poza Polską i nie posiadających w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej dla celów VAT. W konsekwencji, zgodnie z zasadami dotyczącymi miejsca świadczenia usług, Wnioskodawca zobowiązany jest do rozliczenia podatku należnego wynikającego z nabycia Usług w ramach importu usług.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00