Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29 lipca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.413.2021.1.MN

zakresie możliwości zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów w systemie wysyłkowym oraz usług za które zapłata następuje w całości na konto bankowe.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 28 maja 2021 r. (data wpływu 4 czerwca 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów w systemie wysyłkowym (pytanie nr 1) oraz usług za które zapłata następuje w całości na konto bankowe (pytanie nr 2) – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 czerwca 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów (pytanie nr 1) w systemie wysyłkowym oraz usług za które zapłata następuje w całości na konto bankowe (pytanie nr 2).

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą od listopada 2019 r. w zakresie projektowania wnętrz oraz sprzedaży biżuterii artystycznej.

W roku 2019 Wnioskodawca był zwolniony z obowiązku ewidencji na kasie fiskalnej.

W październiku 2020 roku obrót Wnioskodawcy z tytułu sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej przekroczył 20 tys. zł.

Od listopada 2020 r. Wnioskodawca prowadził sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej w następujące sposoby:

  1. Dostawa towarów (biżuteria artystyczna), która odbywa się wyłącznie w systemie wysyłkowym (przesyłki kurierskie lub poczta) a zapłata za te czynności następuje w całości na konto bankowe Wnioskodawcy. Z posiadanych przez Wnioskodawcę ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę, jednoznacznie wynika jakiej konkretnie czynności dotyczyła i na czyją rzecz została dokonana (dane nabywcy, w tym podany przez niego adres).
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00