Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 2011 nr 158 poz. 942
Wersja archiwalna od 2014-07-16 do 2015-01-06
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2011 nr 158 poz. 942
Wersja archiwalna od 2014-07-16 do 2015-01-06
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

Od redakcji: Rozporządzenie zostało uchylone na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zmianie ustawy - Kodeks wyborczy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1072) oraz zastąpione przez rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 29 grudnia 2014 r. w sprawie spisu wyborców (Dz.U. z 2015 r. poz. 5). 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)

z dnia 27 lipca 2011 r.

w sprawie spisu wyborców

(ostatnia zmiana: Dz.U. z 2014 r., poz. 931)  

Na podstawie art. 33 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 1

Przepisy ogólne

§ 1. [Zakres regulacji] Rozporządzenie określa:

1) sposób sporządzenia i udostępniania spisu wyborców;

2) wzór spisu wyborców;

3) metody aktualizacji spisu wyborców;

4) wzór wniosku o udostępnienie spisu wyborców;

5) wzory wykazów wyborców przebywających w zakładach opieki zdrowotnej, domach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych oraz oddziałach zewnętrznych takich zakładów i aresztów, w których utworzono obwody głosowania;

5a) [1] wzór wykazu wyborców, którzy opuścili zakład opieki zdrowotnej, dom pomocy społecznej, zakład karny, areszt śledczy lub oddział zewnętrzny takiego zakładu albo aresztu;

6) wzór zawiadomienia o dopisaniu lub o wpisaniu wyborcy do spisu wyborców w innym obwodzie głosowania;

7) wzór zaświadczenia o prawie do głosowania oraz sposób jego wydawania i ewidencjonowania.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.[Definicje] Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:

1) Kodeksie wyborczym – należy przez to rozumieć ustawę z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy;

2) numerze domu – należy przez to rozumieć numer, którym oznacza się dom (budynek) zgodnie z przepisami o numeracji porządkowej nieruchomości;

3) zakładzie – należy przez to rozumieć zakład opieki zdrowotnej, dom pomocy społecznej, zakład karny i areszt śledczy oraz oddział zewnętrzny takiego zakładu i aresztu, a także dom studencki oraz zespół domów studenckich;

4) kierującym zakładem – należy przez to rozumieć dyrektora zakładu opieki zdrowotnej albo dyrektora lub kierownika domu pomocy społecznej, zakładu karnego, aresztu śledczego, a także domu studenckiego oraz zespołu domów studenckich, w których utworzono obwód głosowania;

5) wójcie – należy przez to rozumieć także burmistrza lub prezydenta miasta.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 2

Sposób sporządzania spisu wyborców

§ 3. [Podstawa sporządzania spisu wyborców, wzory części A i B] 1. Spis wyborców sporządza się w urzędzie gminy na podstawie stałego rejestru wyborców w gminie.

2. W wyborach do Parlamentu Europejskiego część A spisu obejmuje wyborców będących obywatelami polskimi, z wyjątkiem wyborców, którzy zgłosili chęć głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej.

3. [2] W przypadkach, o których mowa w art. 29 § 2 i art. 30 § 2 Kodeksu wyborczego, przy nazwiskach osób, które nie zamieszkują stale na obszarze danej gminy, ale stale zamieszkują na obszarze powiatu lub województwa, na którego terenie położona jest ta gmina, w spisie wyborców w rubryce „Uwagi” zamieszcza się odpowiednio adnotację: „Tylko wybory do rady powiatu i sejmiku województwa” lub „Tylko wybory do sejmiku województwa”.

4. W gminie, w której do rejestru wyborców nie wpisano obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi, części B spisu nie sporządza się.

5. Wzór części A spisu wyborców stanowi załącznik nr 1 do rozporządzenia.

6. Wzór części B spisu wyborców stanowi załącznik nr 2 do rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[Egzemplarze spisu wyborców] Spis wyborców sporządza się dla każdego obwodu głosowania, w dwóch egzemplarzach.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.[Forma spisu wyborców] [3] 1. Spis wyborców sporządza się w systemie informatycznym umożliwiającym wydruk tego spisu.

2. Wydruku spisu wyborców dokonuje się nie później niż na dwa dni przed dniem wyborów.

3. Wszelkie zmiany dokonane w spisie po jego wydrukowaniu wprowadza się również do systemu informatycznego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.[Kolejność w spisie wyborców] 1. Spis wyborców w gminie mającej status miasta sporządza się według ulic wymienionych w porządku alfabetycznym, w obrębie ulic – według kolejnych numerów domów, a w obrębie domów – według kolejnych numerów mieszkań.

2. Spis wyborców w gminie innej niż określona w ust. 1 sporządza się według poszczególnych miejscowości wymienionych w porządku alfabetycznym, a w obrębie miejscowości – według kolejnych numerów domów i mieszkań; jeżeli w miejscowości są ulice – także według ulic wymienionych w porządku alfabetycznym oraz kolejnych numerów domów i mieszkań.

3. W wyborach do rad gmin spis wyborców sporządza się z uwzględnieniem podziału gminy na okręgi wyborcze utworzone dla wyboru rady tej gminy.

4. Przepisy ust. 1–3 stosuje się do części A i B spisu wyborców.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.[Spis wyborców dla obwodu utworzonego w zakładzie] 1. Spis wyborców dla obwodu utworzonego w zakładzie sporządza się w kolejności alfabetycznej nazwisk wyborców, na podstawie wykazu osób, które będą przebywać w zakładzie w dniu wyborów.

2. W wyborach do Parlamentu Europejskiego i wyborach do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego oraz wójtów wykaz osób, o którym mowa w ust. 1, sporządza się odrębnie dla obywateli polskich i obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi, którzy:

1) stale zamieszkują na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – w przypadku wyborów do Parlamentu Europejskiego;

2) stale zamieszkują na obszarze danej jednostki samorządu terytorialnego, dla wyboru organu której przeprowadzane są wybory – w przypadku wyborów do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego oraz w wyborach wójtów.

3. Wykaz, o którym mowa w ust. 1, sporządza osoba kierująca zakładem, w którym utworzono obwód głosowania, i przekazuje właściwemu miejscowo ze względu na siedzibę jednostki urzędowi gminy nie później niż w 5 dniu przed dniem wyborów.

4. W odniesieniu do oddziału zewnętrznego zakładu karnego lub aresztu śledczego zadania kierującego wykonuje dyrektor tego zakładu lub aresztu.

5. Kierujący zakładem, w którym utworzono obwód głosowania, powiadamia osoby objęte wykazem, że zostaną skreślone ze spisu wyborców w miejscu stałego zamieszkania i będą mogły głosować w wyborach wyłącznie w obwodzie głosowania utworzonym w zakładzie, a w innym obwodzie głosowania – po uprzednim uzyskaniu zaświadczenia o prawie do głosowania z urzędu gminy, na której terenie położony jest zakład.

6. [4] (uchylony).

7. W przypadku konieczności dopisania do spisu wyborców, o którym mowa w ust. 1, osób przybyłych do zakładu po sporządzeniu wykazu, ale nie później niż na dwa dni przed dniem wyborów, kierujący tym zakładem niezwłocznie przekazuje właściwemu urzędowi gminy dodatkowy wykaz tych wyborców. Przepisy ust. 2 oraz 4 i 5 stosuje się odpowiednio.

7a. [5] Przepis ust. 7 stosuje się odpowiednio w przypadku konieczności skreślenia ze spisu wyborców, o którym mowa w ust. 1, wyborców stale zamieszkałych w gminie, na której obszarze znajduje się zakład, którzy po sporządzeniu wykazu wyborców opuścili ten zakład.

8. Wzory wykazów, o których mowa w ust. 1 i 7, stanowią załącznik nr 3 do rozporządzenia.

9. [6] Wzór wykazu wyborców, którzy opuścili zakład opieki zdrowotnej, dom pomocy społecznej, zakład karny, areszt śledczy lub oddział zewnętrzny takiego zakładu albo aresztu, o którym mowa w ust. 7a, stanowi załącznik nr 3a do rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.[Termin sporządzenia spisu wyborców] [7] Spis wyborców, o którym mowa w § 7 ust. 1, sporządza się i drukuje najpóźniej w 2 dniu przed dniem wyborów.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9.[Odnotowanie faktu cofnięcia lub wygaśnięcia pełnomocnictwa do głosowania] W spisie wyborców odnotowuje się fakt cofnięcia lub wygaśnięcia pełnomocnictwa do głosowania w rubryce „Uwagi” na obydwu egzemplarzach spisu wyborców.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 10.[Spis dodatkowy] 1. Jeżeli głosowanie w wyborach przeprowadza się w ciągu dwóch dni:

1) sporządza się spis dodatkowy, w którym wpisuje się osoby kończące 18 lat w drugim dniu głosowania; spis opatruje się w prawym górnym rogu oznaczeniem: „Spis dodatkowy”;

2) kierujący zakładami w sporządzanych wykazach osób, o których mowa w § 7 ust. 1 i 7, osoby kończące 18 lat w drugim dniu głosowania wpisują na odrębny arkusz wykazu opatrzony w prawym górnym rogu oznaczeniem: „Do spisu dodatkowego”.

2. Do sporządzania spisu, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, i wykazu, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, przepisy § 3–6 i 8 stosuje się odpowiednio.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 3

Aktualizowanie spisu wyborców

§ 11. [Aktualizowanie spisu wyborców] 1. [8] Spis wyborców jest aktualizowany odpowiednio w częściach A i B do dnia przekazania go przewodniczącym właściwych obwodowych komisji wyborczych, przez dopisanie wyborcy do spisu wyborców lub skreślenie ze spisu wyborców – odpowiednio do okoliczności. W przypadku dopisania wyborcy do spisu wyborców po jego wydrukowaniu, drukuje się w dwóch egzemplarzach dodatkowy formularz spisu obejmujący dopisanych wyborców.

2. Przepisy § 3–5 stosuje się odpowiednio.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 12.[Dopisywanie wyborców po sporządzeniu spisu wyborców] [9] 1. Po sporządzeniu spisu wyborców w części A spisu dopisuje się osoby, które:

1) zostały wpisane do rejestru wyborców po sporządzeniu spisu wyborców;

2) złożyły wniosek o dopisanie do spisu wyborców na podstawie art. 27 § 1 Kodeksu wyborczego;

3) złożyły wniosek o dopisanie do spisu wyborców na podstawie art. 28 § 1 i 4 Kodeksu wyborczego;

4) złożyły wniosek o dopisanie do spisu wyborców na podstawie art. 30 § 1 i 3 Kodeksu wyborczego;

5) przybyły do zakładu i zostały objęte dodatkowym wykazem, o którym mowa w § 7 ust. 7 lub § 10 ust. 1 pkt 2;

6) opuściły zakład i na podstawie wykazu, o którym mowa w § 7 ust. 7a, zostały skreślone ze spisu wyborców sporządzonego dla obwodu głosowania utworzonego w zakładzie;

7) zostały pominięte w rejestrze wyborców lub w spisie wyborców, jeżeli reklamacja w sprawie ich wpisania została uwzględniona przez wójta lub właściwy sąd rejonowy;

8) zostały pominięte w spisie wyborców w wyniku oczywistej omyłki.

2. Po sporządzeniu spisu wyborców w części B spisu dopisuje się obywateli Unii Europejskiej w przypadkach, o których mowa w ust. 1:

1) pkt 1;

2) pkt 2, pod warunkiem że wyborca jest wpisany do rejestru wyborców danej gminy;

3) pkt 3 i 5, pod warunkiem wskazania przez wyborcę gminy, w której został on wpisany do rejestru wyborców – w wyborach do Parlamentu Europejskiego;

4) pkt 5, pod warunkiem że wyborca jest ujęty w rejestrze wyborców gminy na obszarze danej jednostki samorządu terytorialnego lub gminy, w której przeprowadzone będą wybory wójta – w wyborach do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego oraz w wyborach wójtów;

5) pkt 6, 7 i 8.

3. W przypadku dopisania wyborcy do spisu wyborców po jego sporządzeniu, w spisie w rubryce „Uwagi” zamieszcza się adnotację określającą przyczynę dopisania. Stosownie do okoliczności wpisuje się „wpis do rejestru wyborców”, „art. 27 § 1 Kodeksu wyborczego”, „art. 28 § 1 Kodeksu wyborczego”, „art. 28 § 4 Kodeksu wyborczego”, „art. 30 § 1 Kodeksu wyborczego”, „art. 30 § 3 Kodeksu wyborczego”, „przybycie do zakładu”, „opuszczenie zakładu”, „reklamacja”, „omyłka”.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 13.[Zawiadomienie o wpisaniu do spisu w częściach A i B] [10] 1. O wpisaniu osób, o których mowa w § 12 ust. 1 pkt 3–5, do spisu w części A lub dopisaniu ich do spisu w części A zawiadamia się odpowiednio urząd gminy właściwy ze względu na miejsce stałego zamieszkania tych osób lub miejsce ostatniego ich zameldowania na pobyt stały.

2. O wpisaniu osób, o których mowa w § 12 ust. 2 w związku z § 12 ust. 1 pkt 3–5, do spisu w części B lub dopisaniu ich do spisu w części B zawiadamia się urząd gminy, w którym osoby te zostały wpisane do rejestru wyborców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

3. Wzór zawiadomienia, o którym mowa w ust. 1 i 2, stanowi załącznik nr 4 do rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 14.[Skreślenie ze spisu wyborców] 1. Ze spisu wyborców skreśla się osoby:

1) skreślone z rejestru wyborców;

2) wobec których wójt wydał decyzję, albo właściwy sąd rejonowy – postanowienie, o skreśleniu ze spisu wyborców w wyniku reklamacji;

3) umieszczone w spisie wyborców w wyniku oczywistej omyłki;

4) niemające prawa wybierania w rozumieniu art. 10 § 2 Kodeksu wyborczego;

5) w odniesieniu do których otrzymano urzędowe zawiadomienie o wpisaniu do rejestru wyborców lub o wpisaniu do spisu wyborców w innym obwodzie głosowania;

6) wpisane do spisu wyborców w innym obwodzie głosowania na obszarze gminy;

7) którym wydano zaświadczenie o prawie do głosowania, o którym mowa w art. 32 § 1 Kodeksu wyborczego;

8) które zgłosiły chęć głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej – w przypadku wyborów do Parlamentu Europejskiego.

2. [11] W przypadku skreślenia wyborcy ze spisu wyborców w rubryce „Uwagi” zamieszcza się adnotację określającą przyczynę skreślenia. Stosownie do okoliczności wpisuje się: „skreślenie z rejestru wyborców”, „reklamacja”, „omyłka”, „zawiadomienie – art. 10 § 2 Kodeksu wyborczego”, „§ 14 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia”, „zawiadomienie o wpisaniu lub dopisaniu do spisu”, „zaświadczenie”, „UE – § 3 ust. 2 rozporządzenia” lub „opuszczenie zakładu”.

3. Skreśleń, o których mowa w ust. 1, dokonuje się na obydwu egzemplarzach spisu wyborców.

4. Przepisy ust. 1–3 stosuje się odpowiednio do dodatkowego formularza spisu wyborców, o którym mowa w § 10.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 15.[Aktualizacja spisu w wyborach Prezydenta RP i wyborach wójtów] 1. W wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i wyborach wójtów, w których przeprowadza się głosowanie ponowne, w okresie między dniem pierwszego głosowania a dniem ponownego głosowania, spis wyborców jest aktualizowany w sposób określony w § 11–14.

2. Adnotacje, o których mowa w § 12 ust. 3 i § 14 ust. 2, uzupełnia się o wyrazy „ponowne głosowanie”.

3. [12] Najpóźniej na dwa dni przed głosowaniem ponownym drukuje się, w dwóch egzemplarzach, spis wyborców, który będzie stosowany w tym głosowaniu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Opcje

ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 4

Udostępnianie spisu wyborców

§ 16. [Udostępnienie spisu wyborców] 1. Udostępnienie spisu wyborców następuje na pisemny wniosek wyborcy.

2. Wzór wniosku, o którym mowa w ust. 1, stanowi załącznik nr 5 do rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 17.[Udostępnianie spisu wyborców do wglądu] Udostępnianie spisu wyborców do wglądu następuje przez udzielenie informacji, że osoba wskazana we wniosku jest ujęta w spisie wyborców lub nie figuruje w spisie (w tym również z powodu skreślenia ze spisu) albo że dane wpisane we wniosku różnią się od danych osoby wpisanej do spisu wyborców. Na żądanie wnioskodawcy udzielona informacja jest potwierdzana na piśmie.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Opcje

ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 5

Wzór zaświadczenia o prawie do głosowania oraz sposób jego wydawania i ewidencjonowania

§ 18. [Zaświadczenie o prawie do głosowania] 1. Na żądanie wyborcy zmieniającego miejsce pobytu przed dniem wyborów urząd gminy, który sporządził spis wyborców, wydaje zaświadczenie o prawie do głosowania, opatruje je numerem i wpisuje do ewidencji wydanych zaświadczeń o prawie do głosowania.

2. W wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wyborca zmieniający miejsce pobytu przed dniem wyborów otrzymuje na swoje żądanie dwa zaświadczenia o prawie do głosowania: jedno z oznaczeniem prawa do głosowania w dniu pierwszego głosowania oraz drugie z oznaczeniem prawa do głosowania w dniu ponownego głosowania.

3. W wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wyborca zmieniający miejsce pobytu po dniu pierwszego głosowania, a przed ponownym głosowaniem, otrzymuje na swoje żądanie zaświadczenie o prawie do głosowania z oznaczeniem prawa do głosowania w dniu ponownego głosowania.

4. Przed sporządzeniem spisu wyborców zaświadczenia, o których mowa w ust. 1 i 2, urząd gminy wydaje na podstawie rejestru wyborców. Wyborcy, który otrzymał takie zaświadczenie, nie umieszcza się w spisie wyborców.

5. Wzór zaświadczenia, o którym mowa w ust. 1, stanowi załącznik nr 6 do rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 19.[Odbiór zaświadczenia o prawie do głosowania za pokwitowaniem] 1. Zaświadczenie o prawie do głosowania, o którym mowa w § 18, wyborca odbiera za pokwitowaniem osobiście albo przez upoważnioną pisemnie osobę.

2. W upoważnieniu wskazuje się imię (imiona) i nazwisko oraz numer PESEL wyborcy będącego obywatelem polskim.

3. W przypadku gdy upoważnienie dotyczy wyborcy – obywatela Unii Europejskiej niebędącego obywatelem polskim wskazuje się w nim jego imię (imiona) i nazwisko oraz numer paszportu albo nazwę i numer innego dokumentu tożsamości.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 20.[Termin wydawania zaświadczenia o prawie do głosowania] Zaświadczenia o prawie do głosowania urząd gminy wydaje do chwili przekazania spisu wyborców przewodniczącemu właściwej obwodowej komisji wyborczej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 21.[Ewidencja wydanych zaświadczeń o prawie do głosowania] 1. Ewidencję wydanych zaświadczeń o prawie do głosowania prowadzi urząd gminy.

2. Informacja o wydaniu zaświadczenia jest rejestrowana przez wskazanie numeru zaświadczenia, daty jego wydania, imienia (imion) i nazwiska oraz numeru PESEL wyborcy.

3. W przypadku wydania zaświadczenia osobie upoważnionej rejestracji podlegają również imię (imiona) i nazwisko oraz numer PESEL upoważnionej osoby.

4. W przypadku obywatela Unii Europejskiej niebędącego obywatelem polskim rejestruje się dane o obywatelstwie, numer paszportu lub nazwę i numer innego dokumentu tożsamości.

5. Ewidencję wydanych zaświadczeń urząd gminy może prowadzić w formie papierowej lub w systemie informatycznym.

6. Ewidencja wydanych zaświadczeń prowadzona w formie papierowej oraz upoważnienia do odbioru zaświadczeń o prawie do głosowania stanowią część dokumentów z wyborów.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 6

Przepis końcowy

§ 22. [Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 sierpnia 2011 r.3)

  

1) Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji kieruje działem administracji rządowej - sprawy wewnętrzne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 listopada 2007 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (Dz. U. Nr 216, poz. 1604).

2) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2011 r. Nr 94, poz. 550, Nr 102, poz. 588, Nr 134, poz. 777, Nr 147, poz. 881 i Nr 149, poz. 889.

3) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniami Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji: z dnia 28 sierpnia 2000 r. w sprawie spisu wyborców oraz wydawania zaświadczeń o prawie do głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 72, poz. 849, z 2005 r. Nr 166, poz. 1395, z 2009 r. Nr 63, poz. 527 oraz z 2010 r. Nr 66, poz. 425), z dnia 8 sierpnia 2001 r. w sprawie spisu wyborców w wyborach do Sejmu i do Senatu (Dz. U. Nr 84, poz. 922, z 2005 r. Nr 102, poz. 858 oraz z 2009 r. Nr 63, poz. 528), z dnia 6 kwietnia 2004 r. w sprawie spisu wyborców w wyborach do Parlamentu Europejskiego (Dz. U. Nr 62, poz. 583 oraz z 2009 r. Nr 63, poz. 530), z dnia 19 października 2006 r. w sprawie spisu wyborców w wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw (Dz. U. Nr 191, poz. 1417 oraz z 2010 r. Nr 121, poz. 821), które na podstawie art. 15 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Przepisy wprowadzające ustawę - Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 113, Nr 102, poz. 588, Nr 147, poz. 881 i Nr 149, poz. 889) tracą moc z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Załączniki do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
z dnia 27 lipca 2011 r.
(poz. 942)

Załącznik nr 1

WZÓR – CZĘŚĆ A SPISU WYBORCÓW [13]

infoRgrafika

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Załącznik nr 2

WZÓR – CZĘŚĆ B SPISU WYBORCÓW [14]

infoRgrafika

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Załącznik nr 3

WZÓR WYKAZ WYBORCÓW PRZEBYWAJĄCYCH W ZAKŁADACH OPIEKI ZDROWOTNEJ, DOMACH POMOCY SPOŁECZNEJ, ZAKŁADACH KARNYCH I ARESZTACH ŚLEDCZYCH ORAZ ODDZIAŁACH ZEWNĘTRZNYCH TAKICH ZAKŁADÓW I ARESZTÓW, W KTÓRYCH UTWORZONO OBWODY GŁOSOWANIA [15]

infoRgrafika

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Opcje

Nowy fragment
ZAMKNIJ close

Alerty

Załącznik nr 3a

WZÓR WYKAZ WYBORCÓW, KTÓRZY OPUŚCILI ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ, DOM POMOCY SPOŁECZNEJ, ZAKŁAD KARNY, ARESZT ŚLEDCZY LUB ODDZIAŁ ZEWNĘTRZNY TAKIEGO ZAKŁADU ALBO ARESZTU [16]

infoRgrafika

Załącznik nr 4

WZÓR – ZAWIADOMIENIE O DOPISANIU LUB WPISANIU WYBORCY DO SPISU WYBORCÓW W INNYM OBWODZIE

infoRgrafika

Załącznik nr 5

WZÓR – WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE SPISU WYBORCÓW

infoRgrafika

Załącznik nr 6

WZÓR – ZAŚWIADCZENIE O PRAWIE DO GŁOSOWANIA

infoRgrafika

[1] § 1 pkt 5a dodany przez § 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 10 lipca 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie spisu wyborców (Dz.U. poz. 931). Zmiana weszła w życie 16 lipca 2014 r.

[2] § 3 ust. 3 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 10 lipca 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie spisu wyborców (Dz.U. poz. 931). Zmiana weszła w życie 16 lipca 2014 r.

[3] § 5 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 10 lipca 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie spisu wyborców (Dz.U. poz. 931). Zmiana weszła w życie 16 lipca 2014 r.

[4] § 7 ust. 6 uchylony przez § 1 pkt 4 lit. a) rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 10 lipca 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie spisu wyborców (Dz.U. poz. 931). Zmiana weszła w życie 16 lipca 2014 r.

[5] § 7 ust. 7a dodany przez § 1 pkt 4 lit. b) rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 10 lipca 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie spisu wyborców (Dz.U. poz. 931). Zmiana weszła w życie 16 lipca 2014 r.

[6] § 7 ust. 9 dodany przez § 1 pkt 4 lit. c) rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 10 lipca 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie spisu wyborców (Dz.U. poz. 931). Zmiana weszła w życie 16 lipca 2014 r.

[7] § 8 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 5 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 10 lipca 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie spisu wyborców (Dz.U. poz. 931). Zmiana weszła w życie 16 lipca 2014 r.

[8] § 11 ust. 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 6 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 10 lipca 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie spisu wyborców (Dz.U. poz. 931). Zmiana weszła w życie 16 lipca 2014 r.

[9] § 12 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 7 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 10 lipca 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie spisu wyborców (Dz.U. poz. 931). Zmiana weszła w życie 16 lipca 2014 r.

[10] § 13 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 7 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 10 lipca 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie spisu wyborców (Dz.U. poz. 931). Zmiana weszła w życie 16 lipca 2014 r.

[11] § 14 ust. 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 8 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 10 lipca 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie spisu wyborców (Dz.U. poz. 931). Zmiana weszła w życie 16 lipca 2014 r.

[12] § 15 ust. 3 dodany przez § 1 pkt 9 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 10 lipca 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie spisu wyborców (Dz.U. poz. 931). Zmiana weszła w życie 16 lipca 2014 r.

[13] Załącznik nr 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 10 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 10 lipca 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie spisu wyborców (Dz.U. poz. 931). Zmiana weszła w życie 16 lipca 2014 r.

[14] Załącznik nr 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 10 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 10 lipca 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie spisu wyborców (Dz.U. poz. 931). Zmiana weszła w życie 16 lipca 2014 r.

[15] Załącznik nr 3 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 10 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 10 lipca 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie spisu wyborców (Dz.U. poz. 931). Zmiana weszła w życie 16 lipca 2014 r.

[16] Załącznik nr 3a dodany przez § 1 pkt 11 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 10 lipca 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie spisu wyborców (Dz.U. poz. 931). Zmiana weszła w życie 16 lipca 2014 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00