Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 2003 nr 138 poz. 1322
Wersja archiwalna od 2003-08-22 do 2015-03-01
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2003 nr 138 poz. 1322
Wersja archiwalna od 2003-08-22 do 2015-03-01
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

Od redakcji: Rozporządzenie zostało uchylone na podstawie art. 92 ustawy z dnia 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych (Dz.U. Nr 167, poz. 1131; ost. zm.: Dz.U. z 2014 r. poz. 1888) oraz zastąpione przez rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 22 lipca 2011 r. w sprawie wykonywania obowiązku meldunkowego przez żołnierzy w czynnej służbie wojskowej (Dz.U. Nr 168, poz. 1010). 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)

z dnia 30 czerwca 2003 r.

w sprawie obowiązku meldunkowego żołnierzy w czynnej służbie wojskowej

Na podstawie art. 51 ust. 2 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (Dz. U. z 2001 r. Nr 87, poz. 960, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.[Zakres przedmiotowy] Rozporządzenie określa zakres i sposób zameldowania oraz wymeldowania żołnierzy w czynnej służbie wojskowej oraz sposób prowadzenia ewidencji ludności w budynkach pozostających w zarządzie organów wojskowych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.[Sposób dokonywania zameldowania i wymeldowania] Żołnierze w czynnej służbie wojskowej dokonują zameldowania i wymeldowania w organie gminy, w sposób określony w ustawie z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych, chyba że przepisy niniejszego rozporządzenia stanowią inaczej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.[Pobyt czasowy] 1. Żołnierze zawodowi korzystający z zakwaterowania tymczasowego w hotelach i internatach garnizonowych lub pokojach noclegowych dokonują zameldowania i wymeldowania na pobyt czasowy w tych obiektach albo w jednostce wojskowej udzielającej miejsca w pokoju noclegowym.

2. Żołnierze zawodowi skierowani na studia (naukę, szkolenie) w akademiach, szkołach, ośrodkach wojskowych i korzystający z zakwaterowania we wspólnych kwaterach stałych lub w obiektach, o których mowa w ust. 1, dokonują zameldowania i wymeldowania na pobyt czasowy w tych obiektach.

3. Żołnierze zawodowi zakwaterowani na okrętach dokonują zameldowania i wymeldowania na pobyt czasowy u dowódcy jednostki wojskowej, w której pełnią służbę.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[Zameldowanie i wymeldowanie na pobyt czasowy w miejscu pełnienia służby] 1. Żołnierze odbywający: zasadniczą służbę wojskową, nadterminową zasadniczą służbę wojskową, przeszkolenie wojskowe studentów i absolwentów szkół wyższych, ćwiczenia wojskowe, służbę okresową, służbę wojskową w charakterze kandydatów na żołnierzy zawodowych, a także pełniący zawodową służbę wojskową w okresie próbnym lub służbę wojskową w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny, dokonują zameldowania i wymeldowania na pobyt czasowy w miejscu pełnienia służby u dowódcy jednostki wojskowej.

2. Przepis ust. 1 stosuje się również do żołnierzy zawodowych podlegających zakwaterowaniu zbiorowemu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.[Zameldowanie i wymeldowanie na pobyt czasowy dokonywane u komendanta obiektu] Żołnierze w czynnej służbie wojskowej przebywający w szpitalach wojskowych, wojskowych domach i zespołach wypoczynkowych dokonują zameldowania i wymeldowania na pobyt czasowy u komendanta (kierownika) tego obiektu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.[Ustne zameldowanie i wymeldowanie] 1. Zameldowania na pobyt czasowy w hotelach i internatach garnizonowych lub pokojach noclegowych, a także w szpitalach wojskowych, wojskowych domach i zespołach wypoczynkowych, dokonuje się ustnie, podając datę przybycia, zamierzony czas trwania pobytu oraz przedstawiając dowód osobisty lub wojskowy dokument osobisty.

2. Wymeldowania z pobytu czasowego, o którym mowa w ust. 1, dokonuje się ustnie, podając datę opuszczenia obiektu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.[Książka zameldowań] 1. Ewidencję ludności w budynkach pozostających w zarządzie organów wojskowych prowadzi się w formie książki zameldowań.

2. W książce zameldowań wpisuje się:

1) nazwisko i imię (imiona);

2) imiona rodziców;

3) datę i miejsce urodzenia;

4) adres miejsca pobytu stałego;

5) datę przybycia i zamierzony czas trwania pobytu;

6) oznaczenie dokumentu stwierdzającego tożsamość;

7) datę wymeldowania.

Przyjmujący zgłoszenie potwierdza wpisane dane podpisem w książce zameldowań.

3. Książka zameldowań może zawierać dodatkowe rubryki przeznaczone do dokonywania zapisów niezbędnych dla potrzeb wewnętrznych jednostki.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.[Wyznaczenie osoby uprawnionej do prowadzenia książki zameldowań] 1. Osobę uprawnioną do prowadzenia książki zameldowań w szpitalach wojskowych, a także wojskowych domach i zespołach wypoczynkowych, wyznacza komendant (kierownik).

2. W hotelach i internatach garnizonowych książkę zameldowań prowadzi kierownik hotelu (internatu) lub osoba przez niego wyznaczona, a w pokojach noclegowych – osoba wyznaczona przez dowódcę jednostki wojskowej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9.[Dzień zameldowania] 1. Zameldowanie żołnierzy, o których mowa w § 3 i 4, następuje z dniem stawienia się w miejscu pełnienia czynnej służby wojskowej poprzez stwierdzenie tego faktu w rozkazie dziennym dowódcy jednostki wojskowej (komendanta akademii, szkoły, ośrodka wojskowego).

2. Wymeldowanie żołnierzy, o których mowa w ust. 1, następuje z dniem opuszczenia miejsca pełnienia służby lub zwolnienia z czynnej służby wojskowej poprzez stwierdzenie tego faktu w rozkazie dziennym dowódcy jednostki wojskowej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 10.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji: K. Janik

1) Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji kieruje działem administracji rządowej – administracja publiczna, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 marca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (Dz. U. Nr 35, poz. 325 i Nr 58, poz.533).

2) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2001 r. Nr 110, poz. 1189, z 2002 r. Nr 74, poz. 676 i Nr 78, poz. 716 oraz z 2003 r. Nr 128, poz. 1176 i Nr 130, poz. 1190.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00