Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Ustaw rok 2002 nr 40 poz. 358
Wersja aktualna od 2016-11-08
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2002 nr 40 poz. 358
Wersja aktualna od 2016-11-08
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW

z dnia 30 stycznia 2002 r.

w sprawie dokonywania i rozpatrywania zgłoszeń wzorów przemysłowych

(ostatnia zmiana: Dz.U. z 2016 r., poz. 1780)   Pokaż wszystkie zmiany

Na podstawie art. 119 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. – Prawo własności przemysłowej (Dz. U. z 2001 r. Nr 49, poz. 508) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 1

Przepisy ogólne

§ 1. [Zakres regulacji] Rozporządzenie określa:

1) szczegółowe wymogi odnośnie do zgłoszenia wzoru przemysłowego,

2) szczegółowy zakres i tryb rozpatrywania zgłoszeń,

3) sposób udostępniania i rozpowszechniania opisów ochronnych wzorów przemysłowych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.[Definicje] Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:

1) ustawie – rozumie się przez to ustawę z dnia 30 czerwca 2000 r. – Prawo własności przemysłowej, a powołane artykuły bez bliższego określenia oznaczają artykuły tej ustawy,

2) Urzędzie Patentowym – rozumie się przez to Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej,

3) zgłaszającym – rozumie się przez to osobę, która w imieniu własnym dokonała zgłoszenia wzoru przemysłowego w Urzędzie Patentowym.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 2

Zgłoszenie wzoru przemysłowego

§ 3. [1] (uchylony).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[Podanie zgłoszenia wzoru przemysłowego] 1. Podanie zgłoszenia wzoru przemysłowego, oprócz elementów wymienionych w art. 108 ust. 1 pkt 1 ustawy, zawiera:

1) [2] nazwisko i imię oraz adres zamieszkania albo nazwę i siedzibę zgłaszającego, a także numer identyfikacyjny REGON w przypadku osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, o ile zgłaszający go posiada,

2) nazwisko i imię oraz adres pełnomocnika, jeżeli zgłaszający działa przez pełnomocnika,

3) [3] nazwę organu administracji rządowej lub jednostki organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej, gdy zgłoszenie jest dokonane przez organ lub jednostkę w imieniu Skarbu Państwa,

4) wniosek o udzielenie prawa z rejestracji,

5) nazwisko i imię oraz adres twórcy wzoru przemysłowego,

6) wskazanie podstawy do uzyskania prawa z rejestracji, jeżeli zgłaszający nie jest twórcą wzoru przemysłowego,

7) spis załączonych dokumentów,

8) podpis zgłaszającego lub pełnomocnika, jeżeli zgłaszający działa przez pełnomocnika.

2. Podanie, o którym mowa w ust. 1, powinno zawierać również:

1) [4] oświadczenie zgłaszającego, że chce skorzystać z uprzedniego pierwszeństwa, jeżeli ubiega się o przyznanie tego pierwszeństwa, wskazujące co najmniej datę i kraj dokonania zgłoszenia za granicą lub nazwę, miejsce, kraj i charakter wystawy oraz datę wystawienia wzoru przemysłowego na wystawie,

2) wskazanie osoby upoważnionej do odbioru korespondencji, jeżeli jest kilku zgłaszających i nie działają oni przez wspólnego pełnomocnika.

3. W przypadku zgłoszenia dokonanego przez osobę prawną bądź przez organ lub jednostkę działającą w imieniu Skarbu Państwa, osoba podpisująca podanie za zgłaszającego, jeżeli nie jest jego pełnomocnikiem, powinna podać zajmowane przez nią stanowisko służbowe.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.(uchylony).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.[Ilustracja wzoru przemysłowego] 1. Ilustracja wzoru przemysłowego powinna przedstawiać przedmiot wzoru z wyraźnym wskazaniem cech istotnych wzoru.

2. Wszystkie odmiany wzoru przemysłowego powinny być przedstawione w figurach na jednym arkuszu.

3. Dopuszcza się przedstawienie każdej lub niektórych odmian wzoru przemysłowego dodatkowo na odrębnych arkuszach, jeżeli przedstawienie tych odmian z zamieszczeniem niezbędnych szczegółów na jednym arkuszu jest niemożliwe.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.[Fotografie wzoru] W celu lepszego zobrazowania trójwymiarowego wzoru przemysłowego rysunki i fotografie wzoru przedstawiają przedmiot wzoru w różnych ujęciach.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.[Opis i ilustracje wzoru przemysłowego] 1. Części zgłoszenia wzoru przemysłowego składa się w jednym egzemplarzu.

2. Arkusz ilustracji wzoru przemysłowego jest podpisywany przez zgłaszającego lub jego pełnomocnika w miejscu umożliwiającym pominięcie tego podpisu przy reprodukowaniu. Próbki materiału włókienniczego podpisuje się na nalepce.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9.[Szczegółowe wymagania dotyczące zgłoszenia] Szczegółowe wymagania dotyczące zgłoszenia wzoru przemysłowego określają załączniki nr 1 i 2 do rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 3

Rozpatrywanie zgłoszenia wzoru przemysłowego

§ 10. [5] (uchylony).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 11.[Sprawdzenie zgłoszenia] Urząd Patentowy sprawdza, czy zgłoszenie zawiera: [6]

1) podanie,

2) część wyglądającą zewnętrznie na ilustrację wzoru przemysłowego,

3) [7] (uchylony).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 12.[8] (uchylony).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 13.(uchylony).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 14.[Wezwanie do nadesłania dowodów i wyjaśnień] W uzasadnionych przypadkach Urząd Patentowy może wezwać zgłaszającego do nadesłania, w wyznaczonym terminie, dowodów i wyjaśnień dotyczących zgłoszenia wzoru przemysłowego, w szczególności do uzasadnienia prawa do uzyskania prawa z rejestracji albo prawa do uprzedniego pierwszeństwa.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 15.[Oddzielne zgłoszenia wzorów przemysłowych] 1. W przypadku gdy zgłoszenie wzoru przemysłowego obejmuje wytwory niemające cech wspólnych i niestanowiące odmian wzoru przemysłowego lub zawiera niedopuszczalną liczbę odmian wzoru przemysłowego, w szczególności ze względu na to, że nie stanowią one jednego kompletu wytworów, Urząd Patentowy wzywa zgłaszającego, w drodze postanowienia, do złożenia w wyznaczonym terminie oddzielnych zgłoszeń wzoru przemysłowego.

1a. (uchylony).

2. W przypadku niezłożenia przez zgłaszającego w wyznaczonym terminie oddzielnych zgłoszeń wzorów przemysłowych i nieuiszczenia za nie opłat przyjmuje się, że zgłoszenie obejmuje wzór przemysłowy albo nie więcej niż 10 odmian wzoru przemysłowego lub 1 komplet wytworów przedstawionych na pierwszym miejscu w ilustracjach wzoru przemysłowego spośród wzorów przemysłowych podtrzymywanych przez zgłaszającego. [9] W części dotyczącej pozostałych wzorów przemysłowych, odmian wzorów przemysłowych lub kompletów wytworów zgłoszenie uważa się za wycofane, a postępowanie umarza się.

3. W przypadkach, o których mowa w ust. 1 i 2, Urząd Patentowy, po stwierdzeniu braku przeszkód do udzielenia prawa z rejestracji, wzywa zgłaszającego do dokonania niezbędnych poprawek w zgłoszeniu wzoru przemysłowego. Zgłaszający może dokonać takich poprawek pomimo braku wezwania z Urzędu Patentowego.

4. Przepis ust. 3 stosuje się odpowiednio, gdy zgłaszający dokona oddzielnych zgłoszeń wzoru przemysłowego pomimo braku wezwania z Urzędu Patentowego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 16.[Wprowadzenie do zgłoszenia uzupełnień lub poprawek] W przypadku gdy zgłaszający wprowadzi do zgłoszenia uzupełnienia lub poprawki, które nie mogą być uwzględnione. Urząd Patentowy, w zakresie, w jakim jest obowiązany do zbadania prawidłowości zgłoszenia, stwierdza ich niedopuszczalność i wzywa do usunięcia tej usterki, wydając w tej sprawie postanowienie.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 17.[Stanowisko zgłaszającego] Urząd Patentowy zawiadamia zgłaszającego o okolicznościach, które mogą świadczyć o istnieniu przeszkód do uzyskania prawa z rejestracji, oraz wyznacza mu termin do zajęcia stanowiska wobec tych okoliczności, jeżeli:

1) przedmiot zgłoszenia nie stanowi postaci wytworu lub jego części lub

2) udzielenie praw z rejestracji jest niedopuszczalne zgodnie z art. 106 ustawy, lub

3) postać wytworu lub jego części w sposób oczywisty nie posiada cech nowości lub indywidualnego charakteru, lub

4) wytwór nie spełnia w sposób oczywisty wymagań, o których mowa w art. 102 ust. 3 ustawy.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 18.[Decyzja o odmowie udzielenia prawa z rejestracji] Jeżeli przeszkody do udzielenia prawa z rejestracji, o których mowa w § 17, nie zostaną przez zgłaszającego usunięte, Urząd Patentowy wydaje decyzję o odmowie udzielenia prawa z rejestracji.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 19.[Decyzja o udzieleniu prawa z rejestracji] 1. Jeżeli Urząd Patentowy stwierdzi, że zgłoszenie wzoru przemysłowego zostało dokonane prawidłowo, wydaje decyzję o udzieleniu prawa z rejestracji, pod warunkiem wniesienia opłaty za pierwszy okres ochrony wzoru, i wzywa jednocześnie do wniesienia opłaty za publikację.

2. [10] Przed wydaniem decyzji, o której mowa w ust. 1, Urząd Patentowy, w przypadkach innych niż określone w § 16, może zażądać od zgłaszającego, pod rygorem umorzenia postępowania, usunięcia, w wyznaczonym terminie, z ilustracji lub z opisu wyjaśniającego ilustrację wzoru przemysłowego, o ile został on dołączony do zgłoszenia, napisów lub ilustracji, w szczególności sprzecznych z porządkiem publicznym lub dobrymi obyczajami, a także dokonania stosownych poprawek wynikających z wycofania niektórych odmian wzoru, wydając w tej sprawie postanowienie.

3. Urząd Patentowy samodzielnie dokonuje korekty dokumentacji zgłoszenia jedynie w celu usunięcia nieistotnych usterek formalnych i innych oczywistych pomyłek oraz błędów językowych.

4. (uchylony).

5. Wydając decyzję, o której mowa w ust. 1, Urząd Patentowy dokonuje jednocześnie przyporządkowania wzoru odpowiedniej klasie Międzynarodowej Klasyfikacji Wzorów Przemysłowych określonej Porozumieniem z Locarno ustanawiającym międzynarodową klasyfikację wzorów przemysłowych, podpisanym w Locarno dnia 8 października 1968 r., zmienionym dnia 28 września 1979 r. (Dz. U. z 2014 r. poz. 461).

6. (uchylony).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 20.[Dowód pierwszeństwa] 1. W toku rozpatrywania zgłoszeń wzorów przemysłowych Urząd Patentowy, na wniosek zgłaszającego, może wydać dowód pierwszeństwa, o którym mowa w art. 19 ustawy.

2. Dowód pierwszeństwa, o którym mowa w ust. 1, składa się z:

1) zaświadczenia Urzędu Patentowego, zawierającego nazwisko i imię lub nazwę zgłaszającego oraz jego adres lub siedzibę i kraj, określenie przedmiotu wzoru przemysłowego, jeżeli został on w zgłoszeniu wskazany, datę i numer zgłoszenia,

2) [11] kopii ilustracji wzoru przemysłowego,

3) kopii dodatkowych ilustracji i próbek materiałów włókienniczych (w postaci ilustracji), które zgłaszający dołączył do podania w zgłoszeniu,

4) [12] kopii opisu wyjaśniającego ilustracje wzoru przemysłowego, o ile został on dołączony do zgłoszenia.

3. Urząd Patentowy potwierdza zgodność kopii, o których mowa w ust. 2 pkt 2 i 3, z oryginałem oraz zamieszcza informację o dokonanej przed wydaniem dowodu pierwszeństwa zmianie zgłaszającego, jeżeli taka zmiana miała miejsce,

4. [13] Urząd Patentowy w przypadku wcześniejszego wystawienia wzoru przemysłowego na wystawie zamieszcza na zaświadczeniu, o którym mowa w ust. 2 pkt 1, adnotację o dacie pierwszeństwa, o jaką ubiega się zgłaszający, oraz informację o charakterze wystawy.

5. Zaświadczenie opatruje pieczęcią i podpisuje osoba upoważniona do tego na piśmie przez Prezesa Urzędu Patentowego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 21.[Postanowienie o odmowie przyznania uprzedniego pierwszeństwa] 1. Urząd Patentowy wydaje postanowienie o odmowie przyznania uprzedniego pierwszeństwa w całości lub w części, jeżeli stwierdzi istnienie okoliczności, o których mowa w art. 48 ustawy.

2. Przed wydaniem postanowienia, o którym mowa w ust. 1, Urząd Patentowy wzywa zgłaszającego, pod rygorem odmowy przyznania uprzedniego pierwszeństwa, do uzupełnienia zgłoszenia wzoru przemysłowego w wyznaczonym terminie.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 22.[Wpis o udzieleniu prawa z rejestracji do rejestru wzorów przemysłowych] 1. Urząd Patentowy po sprawdzeniu, że należna opłata okresowa została uiszczona w terminie, dokonuje wpisu o udzieleniu prawa z rejestracji do rejestru wzorów przemysłowych oraz sporządza opis ochronny wzoru i wydaje uprawnionemu z rejestracji wzoru przemysłowego świadectwo rejestracji.

2. [14] Opis ochronny wzoru przemysłowego składa się z ilustracji wzoru przemysłowego oraz opisu wyjaśniającego ilustrację wzoru przemysłowego, o ile został on dołączony do zgłoszenia.

3. Świadectwo rejestracji wzoru przemysłowego, o którym mowa w ust. 1, opatruje pieczęcią i podpisuje osoba upoważniona do tego na piśmie przez Prezesa Urzędu Patentowego.

4. Świadectwo rejestracji składa się z zaświadczenia o udzieleniu prawa z rejestracji, wskazując uprawnionego, numer rejestracji i określenie przedmiotu wzoru oraz opisu ochronnego.

5. (uchylony).

6. Opis ochronny wzoru przemysłowego udostępnia się osobom trzecim w formie pisemnej w bibliotece Urzędu Patentowego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 23.[Opisy ochronne wzorów przemysłowych] 1. Opisy ochronne wzorów przemysłowych udostępnia się odpłatnie osobom trzecim na żądanie, w formie odbitek.

2. [15] Odbitki, o których mowa w ust. 1, zawierają tylko ilustrację zbiorczą z zaznaczeniem liczby ilustracji. Na żądanie osób trzecich może być sporządzona odbitka zawierająca komplet ilustracji oraz odbitka opisu wyjaśniającego ilustrację wzoru przemysłowego, w przypadku gdy opis ten został dołączony do zgłoszenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 24.[Ogłoszenie o udzieleniu prawa z rejestracji] W ogłoszeniu w „Wiadomościach Urzędu Patentowego” o udzieleniu prawa z rejestracji podaje się w szczególności:

1) numer rejestracji,

2) datę i numer zgłoszenia,

3) symbol klasy wzoru przemysłowego,

4) określenie przedmiotu wzoru,

5) nazwisko i imię bądź nazwę uprawnionego,

6) nazwisko i imię twórcy wzoru,

7) ilustrację wzoru przemysłowego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 4

Przepisy przejściowe i końcowe

§ 25. [Zgłoszenia wzorów zdobniczych] Zgłoszenia wzorów zdobniczych, nierozpatrzone do dnia wejścia w życie rozporządzenia, spełniające dotychczasowe wymogi przewidziane dla zgłoszeń wzorów zdobniczych, nie wymagają dostosowania do wymogów przewidzianych dla wzorów przemysłowych. Do ogłoszenia, o którym mowa w § 24, Urząd Patentowy wybiera z materiałów zgłoszenia rysunek (rysunki) bądź fotografie najlepiej obrazujące przedmiot wzoru.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 26.[Wejście w życie] [16] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Załączniki do rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów
z dnia 30 stycznia 2002 r. (poz. 358)

Załącznik nr 1

WYMAGANIA FORMALNE DOTYCZĄCE OPISU ORAZ ILUSTRACJI WZORU PRZEMYSŁOWEGO [17]

1. Części zgłoszenia przedstawia się w formie umożliwiającej bezpośrednie reprodukowanie.

2. Arkusze opisu wzoru przemysłowego i rysunek powinny mieć format A4 (297 mm x 210 mm).

3. Żaden arkusz nie może być złożony, zmięty ani rozdarty i nie powinien mieć śladów ścierania ani poprawiania, przebitek i napisów między wierszami. Odstępstwa od tej zasady mogą być dopuszczone, jeżeli nie wywołują one wątpliwości co do autentyczności treści i nie utrudniają dobrej reprodukcji.

4. Powinna być wykorzystana tylko jedna strona każdego arkusza.

5. Każdy arkusz opisu powinien być wykorzystany pionowo, tzn. krótsze boki powinny być u góry i u dołu, a dłuższe po lewej i po prawej stronie.

6. Wszystkie części zgłoszenia powinny być wykonane na papierze giętkim, mocnym, białym, gładkim, nieprzeźroczystym i trwałym.

7. Części zgłoszenia (opis, ilustracja) powinny rozpoczynać się na oddzielnych arkuszach.

8. (uchylony).

9. Minimalne wymiary marginesów na arkuszach zawierających opis i ilustrację powinny być następujące: margines górny pierwszego arkusza opisu – 35 mm, margines górny każdego innego arkusza opisu lub ilustracji – 20 mm, margines lewy – 35 mm, margines prawy– 15 mm, margines dolny – 15 mm.

10. Arkusze nie mogą mieć ramki ani pojedynczych linii oddzielających którykolwiek z marginesów od reszty powierzchni arkusza.

11. Marginesy arkuszy powinny być czyste.

12. Arkusze opisu i ilustracji wzoru przemysłowego numeruje się kolejno, począwszy od pierwszej strony opisu, cyframi arabskimi, przy czym numery umieszcza się pośrodku arkusza u góry, poniżej górnego marginesu.

13. Opis powinien być napisany na maszynie lub wydrukowany w kolorze czarnym.

14. Odstęp między wierszami tekstu opisu powinien wynosić około 6 mm.

15. Rysunek powinien być wykonany starannie, liniami trwałymi, czarnymi, dostatecznie intensywnymi i ostrymi, tak aby reprodukcja wykonana ze zmniejszeniem liniowym do 1/3 była czytelna we wszystkich szczegółach.

15a. Ilustracja wzoru przemysłowego przedstawia wzór przemysłowy na neutralnym tle, a jej reprodukcja wykonana ze zmniejszeniem liniowym do 1/3 umożliwia odczytanie szczegółów.

16. (uchylony).

17. Niedopuszczalne jest zawieranie w ilustracji wzoru przemysłowego tekstu, z wyjątkiem oznaczeń numeracji figur oraz pojedynczych wyrazów, gdy jest to konieczne dla wskazania cech istotnych wzoru. Numery poszczególnych figur poprzedza się literami „Fig.”. Wysokość cyfr i liter na ilustracji wynosi nie mniej niż 6 mm.

18. Fotografie wzoru (odbitki) mogą być wykonane dowolną techniką; wymaga się jednak, aby nadawały się one do reprodukcji.

19. Wymiary ilustracji wzoru przemysłowego wynoszą nie mniej niż 5 cm x 5 cm i nie więcej niż 13 cm x 18 cm.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Załącznik nr 2

WYMAGANIA DOTYCZĄCE DOKUMENTÓW ZAŁĄCZONYCH DO ZGŁOSZENIA WZORU PRZEMYSŁOWEGO [18]

1. Dowód pierwszeństwa wynikającego ze zgłoszenia dokonanego za granicą składa się z:

1) kopii lub odpisu zgłoszenia dokonanego za granicą, poświadczonych za zgodność z oryginałem przez właściwy organ zagraniczny, w którym dokonano tego zgłoszenia,

2) zaświadczenia wydanego przez właściwy organ, o którym mowa w pkt 1, wskazującego daty dokonania zgłoszenia.

2. Dowód pierwszeństwa wynikającego z wystawienia wzoru przemysłowego składa się z:

1) zaświadczenia kierownika wystawy o wystawieniu wzoru przemysłowego na danej wystawie; zaświadczenie zawiera nazwisko i imię lub nazwę wystawcy, nazwę wystawy, datę i miejsce wystawy oraz stwierdzenie tożsamości wystawionego przedmiotu z załączoną ilustracją tego przedmiotu,

2) ilustracji wystawionego przedmiotu, ujawniającej jego istotne cechy, poświadczonej przez kierownika wystawy w sposób niebudzący wątpliwości co do jej autentyczności,

3) dokumentu stwierdzającego charakter wystawy.

3. Dowód pierwszeństwa, o którym mowa w ust. 2, może obejmować kilka odmian wzoru, jeżeli wszystkie te odmiany były wystawione na wystawie.

4. Jeżeli przedmiotem wzoru przemysłowego jest wyrób włókienniczy, do dowodu pierwszeństwa mogą być dodatkowo dołączone próbki materiału włókienniczego poświadczone przez kierownika wystawy w sposób określony w § 8 ust. 2 rozporządzenia.

5. (uchylony).

6. Oświadczenie zgłaszającego o podstawie do korzystania z uprzedniego pierwszeństwa powinno zawierać:

1) nazwisko i imię lub nazwę osoby, na którą jest wystawiony dowód pierwszeństwa,

2) nazwisko i imię lub nazwę zgłaszającego,

3) określenie przedmiotu wzoru przemysłowego oraz kraj, datę i numer zgłoszenia lub oznaczenia wystawy,

4) wskazanie w formie oświadczenia podstawy uprawnionego do korzystania z uprzedniego pierwszeństwa,

5) podpis zgłaszającego lub jego pełnomocnika oraz datę.

7. W przypadku określonym w art. 239 ustawy pełnomocnictwo obejmuje kopię upoważnienia i oświadczenie, o których mowa w tym artykule.

8. Jeżeli dokumenty, o których mowa w ust. 1 lub 2, sporządzone zostały w innym języku niż polski, angielski, francuski, niemiecki lub rosyjski, należy załączyć do nich tłumaczenie na jeden z tych języków podpisane przez tłumacza. Dokumenty te oraz ich tłumaczenia powinny być połączone ze sobą w sposób dający gwarancję, że są one identyczne pod względem treści.

9. Jeżeli dokumenty wymienione w ust. 6, a także dowody, o których mowa w § 14 rozporządzenia, zostały sporządzone w innym języku niż język polski, przepis ust. 8 zdanie drugie stosuje się odpowiednio.

Załącznik nr 3

(uchylony)

[1] § 3 uchylony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 października 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dokonywania i rozpatrywania zgłoszeń wzorów przemysłowych (Dz.U. poz. 1780). Zmiana weszła w życie 8 listopada 2016 r.

[2] § 4 ust. 1 pkt 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 lit. a) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 października 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dokonywania i rozpatrywania zgłoszeń wzorów przemysłowych (Dz.U. poz. 1780). Zmiana weszła w życie 8 listopada 2016 r.

[3] § 4 ust. 1 pkt 3 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 lit. a) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 października 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dokonywania i rozpatrywania zgłoszeń wzorów przemysłowych (Dz.U. poz. 1780). Zmiana weszła w życie 8 listopada 2016 r.

[4] § 4 ust. 2 pkt 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 lit. b) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 października 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dokonywania i rozpatrywania zgłoszeń wzorów przemysłowych (Dz.U. poz. 1780). Zmiana weszła w życie 8 listopada 2016 r.

[5] § 10 uchylony przez § 1 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 października 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dokonywania i rozpatrywania zgłoszeń wzorów przemysłowych (Dz.U. poz. 1780). Zmiana weszła w życie 8 listopada 2016 r.

[6] § 11 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 4 lit. a) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 października 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dokonywania i rozpatrywania zgłoszeń wzorów przemysłowych (Dz.U. poz. 1780). Zmiana weszła w życie 8 listopada 2016 r.

[7] § 11 pkt 3 uchylony przez § 1 pkt 4 lit. b) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 października 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dokonywania i rozpatrywania zgłoszeń wzorów przemysłowych (Dz.U. poz. 1780). Zmiana weszła w życie 8 listopada 2016 r.

[8] § 12 uchylony przez § 1 pkt 5 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 października 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dokonywania i rozpatrywania zgłoszeń wzorów przemysłowych (Dz.U. poz. 1780). Zmiana weszła w życie 8 listopada 2016 r.

[9] § 15 ust. 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 października 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dokonywania i rozpatrywania zgłoszeń wzorów przemysłowych (Dz.U. poz. 1780). Zmiana weszła w życie 8 listopada 2016 r.

[10] § 19 ust. 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 7 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 października 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dokonywania i rozpatrywania zgłoszeń wzorów przemysłowych (Dz.U. poz. 1780). Zmiana weszła w życie 8 listopada 2016 r.

[11] § 20 ust. 2 pkt 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 8 lit. a) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 października 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dokonywania i rozpatrywania zgłoszeń wzorów przemysłowych (Dz.U. poz. 1780). Zmiana weszła w życie 8 listopada 2016 r.

[12] § 20 ust. 2 pkt 4 dodany przez § 1 pkt 8 lit. a) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 października 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dokonywania i rozpatrywania zgłoszeń wzorów przemysłowych (Dz.U. poz. 1780). Zmiana weszła w życie 8 listopada 2016 r.

[13] § 20 ust. 4 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 8 lit. b) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 października 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dokonywania i rozpatrywania zgłoszeń wzorów przemysłowych (Dz.U. poz. 1780). Zmiana weszła w życie 8 listopada 2016 r.

[14] § 22 ust. 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 9 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 października 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dokonywania i rozpatrywania zgłoszeń wzorów przemysłowych (Dz.U. poz. 1780). Zmiana weszła w życie 8 listopada 2016 r.

[15] § 23 ust. 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 10 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 października 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dokonywania i rozpatrywania zgłoszeń wzorów przemysłowych (Dz.U. poz. 1780). Zmiana weszła w życie 8 listopada 2016 r.

[16] Rozporządzenie wchodzi w życie 3 maja 2002 r.

[17] Załącznik nr 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 11 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 października 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dokonywania i rozpatrywania zgłoszeń wzorów przemysłowych (Dz.U. poz. 1780). Zmiana weszła w życie 8 listopada 2016 r.

[18] Załącznik nr 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 12 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 października 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dokonywania i rozpatrywania zgłoszeń wzorów przemysłowych (Dz.U. poz. 1780). Zmiana weszła w życie 8 listopada 2016 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00